Siyah Noktalardan Kurtulma yolları

Siyah Noktalardan Kurtulma yolları

Siyah Noktalardan Kurtulma yolları. Çoğu kişinin problem haline gelen siyah noktalar ve lekeler artık size dert olmaktan çıkıyor. Siyah noktaların oluş sebepleri oksitlennmiş kirler, ölü hücreler ve sebumların gözenekleri tıkamasıyla meydana gelmektedir. Cilt mat, cansız ve sağlıksız bir hale gelir.

Bu siyah noktalar tedavi edilmediği takdirde zamanla bene ve sivilcelere dönüşmekte. Akne oluşmasına sebep olur ve bazı durumlarda tıbbi olarak müdahale etmek gerekmekte. Sivilceyi önlemek için cildi temiz tutmak ve siyah lekelerden kurtulmak gerekir.

Siyah Noktalardan Kurtulma yolları

Çözümü evinizde hazırlayacağınız ve 15 gün uygulayacağınız maskede. Hem siyah noktalardan kurtulacaksınız hem de masrafı az olacak.

kırışıklar için maskeler

Siyah noktalar için maske

Bir pamuğun üstüne limonun suyunu iyice sıkın. Yüzünüze masaj yaparak güzelce yayın ve kurumaya bırakın. 15 dakika geçtikten sonra ılık su ile durulayın.

Başka bir yol ise Ayran. Bir kabın içine 4 çay kaşığı kadar ayran ve 2 çay kaşığı domates suyu koyunuz ve birbirine yedirecek şekilde karıştırın. Ardından pamuk yardımı ile Yüzünüze masaj yaparak güzelce yayın ve kurumaya bırakın. 15 dakika sonra ılık su ile durulayın

Son önerimiz yulaf. yarım fincan yulaf tozunun içine 4-5 yemek kaşığı limon suyu katın. Hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Sonra ılık su ile durulayın

Siyah Noktalardan Kurtulma yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık