Sizi Yaşlı gösterecek Saç kesimleri

Sizi Yaşlı gösterecek Saç kesimleri

Sizi Yaşlı Gösterecek 5 Saç kesim Hatası

Kadınların Saçlarını daha güzel göstermek için  renk verirler, şekil verir, kuaförlerden çıkmazlar, farklı farklı yeni tarzlar denenir. Bunları yaparken öyle hatalar yapılır ki o da kadının kendi yaşından daha yaşlı görünmesine neden olmaktadr. Daha güzel görüneceğiz derken o kadar emek harcarken saçlarınız başınıza dert açmasın. Peki nedir bu saç tipleri birlikte bu hataları inceleyelim.

1-Saçları bir boy kestirmek

Saçları tek boy kestirmek, eskiden küt kesim dediğimiz bir model vardı hala öyle deniyor mu bilmiyorum ama bana sekreter saçı gibi geliyor o tek kat düz kesim. Sanki kuaför makası orda unutmuş gibi, velhasıl arkadaşım her tarafı eşit uzunlukta olan saç seni yaşlı gösterir, ha bu benim tarzım Amelie’de oynayan Audrey Tautou gibi suratım var diyorsan ayrı ama belli bir yaştan sonra rica ederim bu hatayı yapmayın.

boy saç kestirmek

2-Saç şekillendiricileri aşırı kullanırsanız

Her şeyde olduğu gibi saç şekillendiricilerin de aşırı kullanımı bayağı ve yaşlı gösterir, tamam mesleği sahne olan insanlar için bir şey demiyorum onlarda bile bir ölçü dahilinde çok farklı stillerde aşırı makyaj ve saç şekillendirici kullanımı oluyor ama yine de keyifsiz, şekilsiz ve en kötüsü yaşlı bir görüntü veriyor. Kullanın yine de ama lütfen az miktarda jöle, köpük veya sprey.

3-Tamamen sarı, sapsarı saçlar yaşlı gösterir

Siz yaşlanırken, cildinizdeki renk pigmentleri etkinliğini kaybeder bu da cildinizin solmasına neden olur. Sapsarı saçlar suratınızdaki solgunluğa eşlik ederek bir bütün olarak daha da solgun görünmenize neden olabilir. Sarı saçların genellikle makyajla yoğun bir şekilde tamamlanması gerekir.
Sarı saç
4-Kırık uçlar, bakımsız saçlar
bakımsız saç
Saçlarınızın bakımsız ve uçlarının kırık olması parlaklığını olumsuz yönde etkiler. Parlak olmayan saçlar yaşlı görünmenize neden olur. Saçlarınızın sizi daha genç göstermesini istiyorsanız sık sık uçlarını aldırın ve besleyici bakım kremleri ve maskeler kullanarak onlara bakım yapın.

 

5-Çok koyu saçlara hayır!

Saçlarınız çok koyu olduğunda yüzünüzdeki renk dağılımı daha göz önünde olur bu da şişkinliklerin, çizgilerin, kırışıklıkların ve gözaltındaki torbaların daha kolay görünmesine neden olur. Hem çok koyu saç keskinleştirir ki bu da olgun kadınlardan beklenen bir şeydir. 30 yaşını geçen kadınların koyu saçlarının biraz açılması gerektiği önerilir benden söylemesi.
koyu sac
koyu renk saclar

Son aşamada karar sizin, saç sizin, tarz sizin canınız ne istiyorsa onu uygulayabilirsiniz :)

Sizi Yaşlı gösterecek Saç kesimleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık