Soğan Suyu Kürü faydaları

Soğan Suyu Kürü faydaları

Hastalık hatta özellikle kilo vermek istiyorsanız masrafsız ve sağlıklı bir şekilde çözüm yolu soğan kürü olarak geçmekte. Soğan suyu kürü bununla kalmayıp prostat büyümesinde, kıl dönmelerinde, hamile kalmak isteyenlerde hatta menopoz gibi rahatsızlıklara tedavi amaçlıda kullanılmaktadır. İçindeki vitaminlerin yanı sıra doğal antibiyotik olan soğan hazmı kolaylaştırmakta hatta fazla soğan tüketilen ülkelerde kansere yakalanma riski oldukça düşüktür. Soğan suyu kürünü hazırlamak için 1 tane açık kahverengi olan kabuklu soğan ve 2 bardak klor içermeyen su gerekmektedir. Soğanı seçerken kabukların rengi önemlidir. kırmızı, mor veya beyaz olanı seçmemelisiniz. Soğanı kök ve kabuklarıyla birlikte kullanacağız. Güzelce yıkadıktan sonra sirkeli suda bir süre bekletiniz. Bu sayede dezenfekte etmiş olursunuz. 2 bardak klorsuz suyu bir tencerede kaynamaya bırakın. Kaynama işleminden sonra kuru soğanı dört parçaya bölün ve içine atın. Bu şekilde yaklaşık 5-6 dakika kaynatın. Artık kürünüz hazır .

Uygulama için sağlık sorununa göre en az altı ayda bir 15 gün uygulayınız ve süreyi aşmayınız ılık olarak tüketin. Öğlen ve akşam olmak üzere yemeklerden 10 dakika önce 1 bardak tüketin ve taze olarak tüketmeye gayret edin. Taze kuru soğanları seçin çimlenmiş ve köklenmiş soğan kullanmayın Kıl dönmesi sorunu için 1 adet orta boy soğanı fırında yada tavada ısıtın soğanın dayanabileceği ısıya geldiğinde çıkarıp soğumaya bırakın ve sorunlu bölgede 25 dakika kadar bekletin. arkasından gül suyu ile temizleyiniz ve haftada 4 kez uygulayınız.

Soğan suyu kürünün yararları arasında kıl dönmesi sorununa da çözüm olması yer alır. Kıl dönmesi sorunu ile baş başa olanlar 1 adet orta boy soğanı fırında veya tavada ısıtmalı ve dayanabileceği sıcaklığa gelene kadar soğumaya bırakıp ardından sorunlu bölgede 25 dakika bekletilmelidir. Ardından sorunlu bölge gül suyu ile temizlenmelidir. Bu kür haftada 4 defa uygulanmalıdır.

 

Soğan Suyu Kürü faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık