staja veya işe giderken nasıl giyinmeliyiz

staja veya işe giderken nasıl giyinmeliyiz

Okullar kapandı Kimimiz staj yeri aramaya başladık bile.Peki yeni bir işyerinde staja başadığımızda veya bir işe girdiğimizde nasıl kıyafetler giymeliyiz.Kişisel görünümümüz ileride iş potansiyelimiz ve kariyer yapmamızı önemli derecede etkiler.Sizlere bir kaç tiyo verelim bu önerileri göz önüne almanızı tavsiye ederiz

Ceket

Yaz stajınızda size gereken kıyafetlerin başında, fitted bir blazer gelir. Bu parça sezonun en trend çizgilerini taşımak zorunda değil, yeter ki farklı kıyafetlerle rahatlıkla kombinlenecek cinsten olsun!

Ceketleri kalem eteklerle kombinlediğinizde klasik bir ofis görünümü sizinle…

Tüm ceketlerde olduğu gibi püf nokta doğru kalıpta olan ceketi seçmekte.

Gömlek

Yakalı gömleklerin erkek stiline uygun olduğunu düşünüyorsanız bir kez daha düşünün deriz. Onlar kesinlikle aşırı tarz duruyor ve hemen her kıyafetle kombine edilebiliyor

Daha ciddi bir silüet için, kumaş pantolonlar ya da koyu jean ve yüksek topuklularla stilinizi tamamlamayı deneyin. Bu size hem ofis için daha derli toplu bir görünüm katar hem de silüetinize biraz eğlence.

Kalem etek

Kalem etek yaz stajınız boyunca giyeceğiniz en doğru parçadır. Staj için farklı kombinlere ihtiyacınız olabilir, kendini her kombine uyarlayıp bambaşka silüetler ortaya çıkaracak bu parçalar sizin kurtarıcınız olabilir.

Kumaş pantolon

Harika bir alternatif daha! Kalem etekler kadar kumaş pantolonlarda ofis kombinlerinde tercih ediliyor.

Herhangi bir t-shirt veya gömlekle kombinlenebilen bu parça farklı modelleriyle konforlu ve ciddi bir stil sunar.

Hırka

Size giden bir hırka bulun, herhangi bir renkte ve modelde olabilir. Hırkalar ofiste daha kapalı bir görünüm için idealdir. Aynı zamanda rengarenk seçenekleriyle ofis için trend bir parçadır.

Siyah kalem etek ve gömlek kombinini hareketlendirecek bir hırka edinin.

Ayakkabı

Ayağınızın konforlu olması önemli. Filmlerdeki gibi her sabah ofise stilettolarla gidemezsiniz. Çalışma durumunuz buna müsait olmayabilir. Gün boyu ayağınızın konforunu düşünerek hareket etmeli. Etrafta hızlı hareket etmenizi engellemeyen bir ayakkabı seçin.

Hala topuklulardan vazgeçemiyorum diyorsanız, orta boy topuklu ayakkabıları tercih edin.

staja veya işe giderken nasıl giyinmeliyiz Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. sendemi diyor ki:

  Giyim kuşam çok önemli kişinin kareakterini ortaya çıkarır

  1. retromann diyor ki:

   giyim kuşam karakteri değil en fazla zevki ortaya çıkarır. o da maddi olanaklarla doğrudan alakalı bir durum olduğu için çok da fikir vermez. dış görünüşe bakarak insan yargılamak herşeyi görünüşü ile değerlendirmek imaj dünyasında yaşayan sığ beyinlerin maksimum öngörü kapasitesini ortaya koyar.

 2. poyraz diyor ki:

  İyi kıyafet her zaman insana güven verir.Bu yüzden özellikle iş görüşmelerinde öz güvenimizi yakalamamızda etkisi olacak güzel kıyafetleri tercih etmemiz önemli olacaktır.

 3. siyasetçi diyor ki:

  teşekkürler emeği geçen herkese

Yorum Yaz


Yukarı Çık