Stilinizi Kendiniz belirleyin

Stilinizi Kendiniz belirleyin

Kendi stilimizi kendimiz belirlemeye ne dersiniz.Alışveriş yapıp bütçemize yük bindrimek yerine dolabımızda bulunan mevcut kıyafetlerden yeni trendler yaratabiliriz.

Tarzınızı keşfedin
Kişinin kendi tarzınıza yakışan kıyafetleri keşfetmek ve bir stil yaratmaktır.Kendine ait bir tarzı olan bir kişi aynı kıyafetleri farklı aksesuarlarla deneyen,her gün yeni bir kıyafet giyme mücadelesi olmayan kişidir. Moda olan ürünleri sevdiğiniz birkaç kıyafetle arada bir kombinlemeyi bilmelisiniz. Tekrarın tarzın göstergesi olduğunu unutmayın. Her gün farklı ve yeni bir şeyler giymek isteyen kadınlar stil sahibi olamazlar; bunu unutmayın!

Stilin 14 kuralı

1- İlk önce yakasında bir değişiklik yapabilirsiniz. Yakası çok kapalıysa onu V yaka olarak açtırıp, içine kaliteli bir dantel ekletin. Alacağınız dantelin dilimlerini boynunuza gelecek şekilde ayarlatın.

2- İsterseniz kol boyunda bir değişiklik yapabilirsiniz. Ya kolunu tamamen sıfırlatabilirsiniz ya da kolunuz kiloluysa yarım kol yapıp kol altınızda oluşan sarkık bir görüntüyü kamufle edebilirsiniz.

3- Etek boyu uzunsa ister mini ister ara boy yapıp güne uyarlayabilirsiniz.

4- Sıfır yaka bir elbiseyse sırt dekoltesi yaptırabilirsiniz. Ama hem göğüs dekoltesi hem sırt dekoltesi hem de miniyi bir arada kullanmak gibi bir hataya düşmeyin. Dekolteniz dozunda olursa elegan bir duruşa sahip olabilirsiniz.

5- Elbisenizin ön kısmını yukarıdan aşağıya doğru kesip, onu baharda ceket olarak da kullanabilirsiniz. Tabii sıfır yakalı ve hafif bol “basic” bir elbiseyse, hem kilonuz varsa kapatır hem de size bir dış giyim görünümü verir.

6- Giymediğiniz, demode bulduğunuz ceketinizi vermeye kıyamıyorsanız, cekette de revizyona gidebilirsiniz. İlk başta ceketinizin kolunu sıfırlatıp onu yelek havasına sokun. Hem yaz günlerinde gideceğiniz bir iş görüşmesi için giyeceğiniz basic bir tişörtün üstünde size ciddi bir hava verir hem de sıcaklarda sizi sıkmaz ve terletmez. Ayrıca fazlalıklarınızı saklar, size dinamik bir hava verir.

7- Yüksek bel pantolonlarınız sizi sıkıyorsa onları terzinizde düşük bel yaptırabilirsiniz.Hem rahatlatırsınız hem de güne uyarlarsınız. Paçaları bol ise ve artık sıkılmışsanız, daralttırıp modelde değişikliğe gidebilirsiniz. Üst kısmı çok daralmış ve sizin o pantolonunuzla bir duygu bağınız varsa, bel kısmının arka tarafına parça koydurabilirsiniz.

8- Siyah, lacivert renk pantolonunuzun yan kısmına baştan aşağı bir şerit geçirtebilirsiniz. Örneğin kırmızı olabilir. Beyaz pantolonunuza ise baştan aşağı krem şerit geçirtin. Bu şerit mat olursa çok daha güzel bir görünüm verir. Siyah pantolonunuzun yan şeridi saten siyah olursa smokin havası vermiş olursunuz. Biraz düşünerek yaptığınızda hangi kumaşa mat, hangi kumaşa parlak şeridin daha çok yakışacağını görürsünüz. Gerekirse önce deneyip sonra yaptırın. Bir ipucu vermek gerekirse, her zaman parlak kumaşa mat, mat kumaşa parlak detaylar daha iyi gider ve onay görür.

9- Pantolonlarınızı isterseniz şort veya bermuda da yaptırabilirsiniz. Lütfen yaratıcı olun! Stil sahibi olabilmenin en önemli şartı budur.

10- Gömleklerde ise yaka ile değişikliğe başlayabiliriz. Klasik yakalı bir gömleği hâkim yaka yaptırabilirsiniz. Yakasız, sıfır da yaptırabilirsiniz. Özellikle poplin gömlekler buluz havasına çok güzel giriyorlar. Kollarını kestirip günün modasına uyarlayabilirsiniz. Düğmelerini değiştirebilirsiniz.

11- Gömleğinizi kumaşına uygun veya tezat renkte uzun fular diktirip yakasına büyük bir fiyonk olarak ekleyebilir, ucunu sarkıtıp güzel bir şekilde kullanabilirsiniz.

12- Kazaklar ve bluzların yaka kenarını kesip, yakasını açabilirsiniz. Salaş bir görünüm verebilirsiniz böylece. Sıfır yaka sweatshirtün yaka kenarlarını kesip bir omzunu da düşürebilir, dekolte verebilirsiniz.

13- Uzun, sıfır yakalı veya V yakalı kazaklarınızın önünü baştan aşağı kestirip hırkaya dönüştürebilirsiniz.

14- Annenizden kalan veya sizin artık modası geçtiği için kullanmadığınız kürkleri güne uyarlayıp, ister boyunda oynamalar yapın,ister kolunu kestirip yelek yapın,ister yaka şeklini değiştirin. İsterseniz lastik pabuçlarınızla giyinerek genç ve modern bir görünüm verebilirsiniz

Stilinizi Kendiniz belirleyin Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık