Tablolarımızı duvara nasıl asmalıyız

Tablolarımızı duvara nasıl asmalıyız

duvarEvimizde şu veya bu şekilde olsun, ister hediye gelmiş resimler, posterler ve buna benzer çerçeveli elemanlara duvarda yer bulmak  ve bu çerçeveleri duvarlara yakıştırmak tasarımcı rolleri oynayarak duvarlarımızı hareketlendirebiliriz

Duvarlarımıza asacağımız çerçeveleri çivilerle tutturuyoruz. Peki bu çivileri duvara çakarken duvarlarımıza zarar verebiliriz. Bu yüzden çivi çakmadan önce prova yapmakta fayda var. Bunu yapmanın iki yolu bulunmakta. Birincisi kağıt kalem kullanarak bir eskiz çalışması yapabilirsiniz.Kağıt üzerinde tablolarınızın ebadına sadık kalmaya özen gösterin. Ya da tablolarınızı ilk önce yerde yan yana getirerek, dizilişin bir provasını yapabilirsiniz.

Eğer büyük boy tablonuz varsa bunu merkeze koyarak diğer tabloları etrafını çevirmesini sağlayabilirsiniz. Büyük tablo merkezde olması tasarımda denge sağlamasına yardımcı olacaktır.

Muhakkak tabloları asarken duvarı ortalamak gerekir. Sağa veya sola fazla kayarsa göze pek hoş görünmez

Tabloların altında sehpa, masa, televizyon gibi eşyaların kalmamasına dikkat etmekte fayda var. Tablonun alt sınırını çok yukarıda başlatmayın.Eğer Kanepe yada koltuk dayalı olduğu duvarı kullanıyorsak baş hizasını göz önünde bulundurmalıyız.

 

Tablolarımızı duvara nasıl asmalıyız Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. bizimtakım diyor ki:

    Çak çiviyi gitsin uğraşmamak lazım

  2. evkadını diyor ki:

    Çaktın mı çivi olur biter

Yorum Yaz


Yukarı Çık