Taşınabilir Şarj Cihazı Çokmu Gerekli

Taşınabilir Şarj Cihazı Çokmu Gerekli

Son Dönemlerde taşınabilir şarj cihaz kelimesini çok duyar olduk. 2600 mAh, 5000 mAh, 9000 mAh ifadelerle farklı güçteki ve farklı markaların cihazların taşınabilir şarj cihazı adı altında bir rekabete girdiler. Peki gerçekten gereklimi ne işimize yarayacak ?

Samsung, iPhone, HTC ,LG, ve daha bunun gibi bir sürü marka. İnanılmaz bir şekilde yarış içerisine girmiş bulunmaktalar. Kimi işletim sistemi , kimi kamerası ,kimi malzeme yapısı ile birbirlerinden üstün telefon üretiyorlar. Hepsinin Ortak sorunu ise Şarj Süresi! Günümüzdeki akıllı telefonların kullanım alanları arka planda çalışan bir sürü uygulamalardan dolayı telefonlarda şarj süresi ne yazik ki kısa sürmekte. Tabi Hal böyle olunca değişik alternatifler işin içine girmeye başlıyor. Bırakın Yedek batarya taşımayı , Telefonlar için akıllı şarj eden kılıflar ve taşınabilir şarj cihazları üretilerek hayatımızı kurtarma seviyesine geldi

Taşınabilir şarj cihazları gün içerisinde şarjınız bittiğinde ya da bitmesine yakın bir sürede cihazınızı priz derdi olmadan şarj etmenizi sağlıyor. Yani kahve içmek için bir yere gittiğinizde priz yanında masa arama derdinde kalmayacaksınız. Ya da vapurlarda, alışveriş merkezlerinde ya da yol kenarında gördüğünüz ne olduğu belirsiz hızlı şarj istasyonlarını kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Fakat bu cihazları almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Nedir Bu “mAh” Değeri?

Bu değerlerden ilki mAh değeri. Bu değer ne kadar fazla olursa şarj kapasitesi o kadar fazla olur. Örneğin 2600 mAh değerindeki bir cihazla telefonunuzu bir kere şarj edebilirken 5600 mAh değerinde bir cihazla telefonunuzu tamamen iki kere şarj edebilirsiniz.

Gerçek Değerler

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise güvenilir bir markadan tercih yapmanız olacaktır. Zira internette yapacağınız basit bir araştırma ile çok ucuza 10000 mAh değerli cihazlar olduğunu göreceksiniz. Kesinlikle paranızı bu cihazlara yatırmayın. Zira cihazların içini açtığınızda aslında gerçek değerinin 2200-2600 mAh arasında olduğunu göreceksiniz.

Uzun Ömürlü Olsun

Dikkat edilmesi gereken son öenmli konu ise cihazınızı tam olarak kaç kere şarj edebileceğiniz. Cihazın uzun ömürlü olması oldukça önemli. Kimse telefonunu toplamda 50 kere şarj ettikten sonra satın aldığı taşınabilir şarj cihazını çöpe atmak istemez. O nedenle seçeceğiniz ürünü almadan önce uzun ömürlü olmasına dikkat edin.

Sonuç olarak taşınabilir şarj cihazları oldukça “hayat kurtarıcı” diyebiliriz. Gün içerisinde sizi priz arama derdinden kurtaracak olması oldukça iyi. Zira telefonunuzu çok sık kullanıyorsanız günde iki kez şarj etme ihtiyacı duyacaksınız. Ve ikinci şarj için otobüste, vapurda, dolmuşta ya da yaya durumundaysanız sizleri oldukça rahatlatacaktır.

Taşınabilir Şarj Cihazı Çokmu Gerekli Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık