Tiguan Karşımıza 7 kişilik modeli ile çıkıyor

Tiguan Karşımıza 7 kişilik modeli ile çıkıyor

İkinci jenerasyon Volkswagen Tiguan’ın ilk aşama prototipi dayanıklılık testleri sırasında görüntülendi.

Alman otomobil üreticisi yeni Tiguan’ı Eylül 2015’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtmasının ardından 2016 yılının ilk aylarında Avrupa’da satışa sunacak.

Yeni Volkswagen Tiguan, rakipleri Nissan Qashqai ve Ford Kuga gibi iki farklı model olarak üretilecek.

İkinci jenerasyon ilk Tiguan modeli standart model olarak tanımlanacak ve boyutları mevcut model ile aynı olacak. Güncel model gibi 2605 mm uzunluğunda olacak yeni Tiguan iki sıra koltuk sunarak sürücü dahil toplam 5 kişilik oturma kapasitesi sunacak.

İkinci Tiguan modeli ise daha fazla bacak mesafesi ve 3. Sıra koltuk için daha uzun boyutlara sahip olacak. Bu sayede 7 kişinin seyahat edebileceği yeni Volkswagen Tiguan’ın ise 2016 yılının başlarında Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı Volkswagen kaynakları tarafından açıklandı.

Yedi koltuklu yeni Tiguan’ın öncelikli olarak Amerika, Orta Doğu ve Çin’de satışa sunulmasını planlayan Wolfsburglu otomobil üreticisi Volkswagen, ileri yıllardaki modellerinde karlılığı arttırma planları neticesinde bu modeli Avrupa’da da satışa sunacak.

Volkswagen’in ilk olarak yeni Golf modelinde kullandığı esnek MQB platformu Avrupa’da yenilenerek satışa sunulan yeni Passat modelinin ardından 2. Jenerasyon Tiguan modelinde de yer alacak.

Alman otomobil devi yeni Tiguan’da yakıt tasarrufu arttırılmış 4 silindirli benzinli ve dizel motor seçeneklerine yer verecek. Birçok motor seçeneği ile birlikte 4Motion 4 tekerlekten çekiş sistemi standart önden çekiş sisteminin yanında opsiyonel olarak sunulacak.

Tiguan Karşımıza 7 kişilik modeli ile çıkıyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık