Tırnak Beyazlatmanın püf noktaları

Tırnak Beyazlatmanın püf noktaları

Tırnaklarınızı beyazlatmak mı istiyorsunuz? Sizlere tırnak beyazlatmanın 5 etkili yolundan bahsedeceğiz. Ve tırnağınızdaki lekelerden de etkili bir şekilde kurtulmanız mümkün olacak.
Diş macunu
İlk olarak sizlere diş macunu ile beyazlatmak nasıl olur ondan bahsedelim. Öncelikle Bebek için olan diş fırçası ile beyazlatma özelliği olan diş macununu tırnaklarınıza bastırmadan uygulayın. Bu uygulamayı 1-2 dakika yaptıktan sonra sonra bol su ile durulayın. Düzenli olarak kullandığınızda tırnaklarınızın daha beyaz göründüğünü fark edeceksiniz.

Limon suyu ve karbonat

Yarım limonu bir paket karbonat ile karıştırıp macun haline getirin. Yumuşak bir diş fırçası ile tırnaklarınızı fırçalayın ve gerekirse tekrarlayın. Ancak tırnaklarınızın kenarında yaralar varsa dikkatli olun. Limon suyu canınızı acıtabilir.

Oksijenli su ve karbonat

Macun kıvamında bir karışım elde edene kadar iki maddeyi karıştırın. Tırnaklarınızın üzerini kaplayın ve 3 dakika beklettikten sonra durulayın.

Tırnak beyazlatıcı kalemler

Kozmetik firmaları kadınların bu sorununu görmezden gelmemiş ve tırnakları beyazlatan kalem veya jel gibi ürünler üretmiş. Eczaneden alıp deneyebilirsiniz.

Oje bazı

Uzun süre tırnaklarda bekleyen oje, sigara vb. etmenler tırnakların sararmasına neden olur. Her daim tırnaklarınıza baz sürerseniz sevimsiz lekelerden bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz. Tırnaklarınızı sık sık nemlendirmeyi ve el kremini düzenli kullanmayı da unutmayın. Zira tırnaktaki sararmaların nedenlerinden biri de kuruluktur.

Tırnak Beyazlatmanın püf noktaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık