Turizmin Değişen yüzü Belek

Turizmin Değişen yüzü Belek

Türkiye’de en güzel en ihtişamlı otellerin bulunduğu Antalya’nın 40 kilometre uzağındaki BELEK bahsetmek istiyoruz. Belek Antalya’ya göre farklı bir tatil yöresi olarak ön planda gözüküyor. Modern ve gösterişli otelleri, alışveriş imkanları ve birbirinden lezzetli yemeklerin bulunduğu keyif alabileceğiniz restoranlar yanı sıra özellikle bahsetmek istediğimiz konu dünya standartlarındaki golf tesisleridir. Özellikle doğa tesisleri ile birlikte tarihi alanlarıyla güzel bir dinlenme bölgemizdir

Halen hazır 50den fazla futbol sahsı ve 200ü aşmış tenis kortları harika denizi ve doğanın birleşmesiyle Belek vazgeçilmeyen adreslerden biri. Belek en güzel otellerin bulunduğu yerin dışında en fazla yatak kapasitesine sahip bir belde olma özeliğini taşıyor.belek kurban bayrami otelleri

Özellikle Belek’te gün batımında muhteşem balık eşliğinde yemek yemek ve ardından karpuzu deneyebilir, turunç meyveleri ve bergamut tan  yapılan reçelleri tatmanızı öneririrz. Antalya bölgesine özgün bir çok yemeği burada tadabilir limon suyundan yapılan Hibeş ve yoğurt deneyebilir farklı bir lezzet olan nohuttan yapılan Kulak çorbasını içebilirsiniz

 National Golf Club

.

Kundu Plaj tesisleri

” Plajı, Eğlence Kompleksi ve Golf alanıyla Kundu Turistik Tesisler Bölgesi ; Belek yakınında, Antalya Havalimanına 20 km uzaklıkta ve etrafı fıstık çamı ormanı ile çevrili, 1.5 km’lik kıyı şeridi boyunca uzanan güzide bir tatil kompleksi.

.

Aspendos gibi dünyada bir benzeri daha bulunmayan dev bir tiyatroya ve Perge Antik Şehri’ne yakınlığı Belek’i daha da değerli kılıyor… >>>
Aspendos (gizemli tiyatro) ; 
Aspendos tarihte kendi adına madeni para bastıran ilk şehirlerden biriymiş.
Antalya’nın 48 kilometre doğusunda yer alan dünyaca ünlü Aspendos Antik Kenti, Türkiye’nin en iyi korunmuş tiyatrosu unvanına sahip. 2. yüzyılda inşa edilen tiyatronun kapasitesi ise 17 bin.

13. yüzyılda Selçuklular tarafından kervansaray olarak kullanılan Aspendos; günümüzde konser, festival gibi organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

 

Türkiye’nin en görkemli, aynı zamanda işlevsel açıdan en iyi tasarlanmış ve en eksiksiz Roma tiyatrosu örneği olan Aspendos’un, mucizevi mimarisinin sonucu mükemmel akustiğinin sırrı günümüzde bile hala çözülememiş. Tiyatronun sahnesinde çıkarılan en ufak bir sesin bile en üst galerilerden rahatça duyulabilmesi, teknik ve mimari açıdan hala bir muamma.

Perge Antik Kenti :

Perge, Antalya’nın 18 km doğusunda, Aksu ilçesi sınırları içinde bulunan bir antik kent. Kentin tarihinin M.Ö 12. yüzyıla dayandığı belirlenmiş .

.

  

  

.
Belek’te bir başka doğa harikası :  Kurşunlu Şelalesi
Bu şelale yüzlerce kuş çeşidine ev sahipliği yapan, bölgenin en uğrak turistik yerlerinden biri. Şelale, arkasına gizlenmiş mağarasıyla da oldukça dikkat çekiyor.

 

Antalya-Mersin karayolunun 24 km’sinden sola dönülerek 7 km devam edilince; çam ağaçlarının arasında  bu mükemmel şelaleye ulaşılır. 18 m yükseklikten dökülen, 7 adet küçük göletin küçük şelaleciklerle birbirine bağlandığı, 2 km’lik bir kanyon içindeki bu şelale ve piknik yeri 33 hektarlık bir alanı kaplar. Piknik alanı içinde; manzara seyir teraslan, çocuk parkı, restoran, otopark, gezinti patikaları, içme suyu, wc var. Ulaşım, belediye otobüsleri veya minibüslerle sağlanıyor.

 

Dinler Bahçesi

2004 yılında bölgede açılan Dinler Bahçesi, dünyaya sunulan hoşgörünün bir göstergesi. Ortak bir avluya açılan cami, sinagog ve kiliseden oluşan bu Hoşgörü Bahçesi, kardeşliği yansıtan dinler buluşmasını sembolize ediyor. Bir turizm beldesinde açılan ilk ibadet merkezi olan bu yerde her din kendi bayram ve ayinlerini istedikleri gibi gerçekleştirebilmekteler ;

Alışveriş Keyfi :
Genelde konaklama tesislerinin yer aldığı Belek’te alışveriş için köylü kadınların yol üstünde el işlemeleri ve meyve-sebze sattığı tezgâhlar tercih ediliyor.
.
Faydalı Bilgiler :
 • Belek’te yer alan oteller genelde her şey dâhil sistemle hizmet verdiği için otel olanakları oldukça gelişmiş durumda.
 • Belek’te yer alan Aspendos’ta her sene çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu konser ve festivallere katılabilirsiniz.
 • Golf sporu meraklıları için gelişmiş golf sahaları bulunuyor
Eğlence ve Gece Hayatı :
.
Birçok lüks tesise ve otele ev sahipliği yapan Belek’te gece hayatı genelde otellerde yoğunlaşıyor. Otellerde düzenlenen animasyon gösterileri, şovlar ve konserler sezon boyunca devam ediyor.
Ayrıca Belek’te otellerden birinde kalıyorsanız hem spor yapacak hem de eğleceksiniz.
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. okuruz diyor ki:

  bu sene tayin isticem nasip olursa antalya ya. Nasip inşallah olur. görünce günüm aydın oldu beleği

 2. Ferhat diyor ki:

  En kısa sürede gitmek lazım hem deniz hem kum hemde kültür turizmi daha ne olsun

 3. Semih diyor ki:

  Yabancı turistler kadar yerli turistlere de indirim yapılsa gidilebilir

 4. giybetsizler diyor ki:

  Çok güzel yer ancak aşırı sıcak ve nemli. Birde çekirge sesi çok

Yorum Yaz


Yukarı Çık