Türkiye’de 4G Hızını kullanacak

Türkiye’de 4G Hızını kullanacak

Gün geçmiyor ki telefon dünyasında ardı ardına yenilikler eksik olmuyor. Gerçi bahsedeceğimiz konu pek yeni olmasa da Türkiye için çok yeni bir uygulama. Artık bizde Ülke olarak 4G adım atmış olacağız. Peki nedir bu 4G (4.nesi) dedikleri bizlere ne faydası olacak.

En büyük katkısı Akıllı telefon ve tabletlerde internet hızını yaklaşık 10 kat hızlandıracak internetin çalışma planları ortaya çıkmaya başladı.

Son dönemde Yaygınlaşan akıllı cihazların  kullanımı bununla birlikte tüketicilerin beklentileri belli bir oranda artış oldu. Bu Artışa cevap verebilmek için uzmanlar üstün çabalar harcayarak teknolojiye katkı sağlamaya çalışıyorlar. BTK 4G çalışmalarında stratejik bir hedef ve ilave spektrumlar  tahsis dâhil etmek üzere elektronik haberleşme hizmetlerinin sunumunda altyapıya dayalı rekabeti desteklemek olacak.

125. ÜLKE OLACAĞIZ
Bu teknoloji ye geçen 125, ülke olacağız. GSMA verilerine göre dünyada 124 ülkede  4G/LTE hizmetini sunmakta. Biraz geç kalsak ta 2015 ilk yarısında 4G tamamlanabilirse Türkiye 125. ülke olarak listede yerini almış olacak.

PEKİ BU 4gNE İŞİMİZE YARAYACAK?

4G, Teknoloji ile  150 ile 300 megabitler arasında hızlara çıkılabilecek. Bu da şu demek  şu an kullandığımız 3G internetin 10 kat fazlası demektir. 4G, canlı tv yayınları HD videolarda, video konferas gibi internete dayalı servislerde üstün performans sağlamakta

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık