Vucut tipinize göre Ayakkabı seçimi naısl olmalı

Vucut tipinize göre Ayakkabı seçimi naısl olmalı

Giydiğiniz ayakkabının vücudunuza uygun olup olmadığını hiç düşündünüz mü?

Hepimiz farklı vücut tipine sahibiz. Aramızdan bazıları uzun bacaklar ve kusursuz bir fizikle kutsanmış olsa da hepimiz o kadar şanslı değiliz. Fakat hemen telaşlanıp, makus talihimize küsmeye gerek yok. Birkaç küçük ipucuyla kıyafet seçimlerinde olduğu gibi ayakkabı seçiminde de daha dikkatli davranarak kendinize uygun ayakkabı stillerini belirleyebilirsiniz.

İşte vücut tipine uygun ayakkabı seçmenin püf noktaları…

Kısa bacaklarınız varsa

ne yazık ki bilekten bağlı ayakkabı modelleri size pek uygun değil.

Bilekten bağlı ayakkabılar gibi T şeklinde bağlara sahip olan modellerden de uzak durmakta fayda var. Bu ayakkabı modelleri bacağınızı bölerek olduğunuzdan daha kısa ve geniş görünmenize neden oluyor.

Kısa bacaklarınız varsa

sizin için en uygun seçim parmakları açıkta bırakan ya da nude tonlarına sahip topuklu ayakkabılar. Ayak başparmağını açıkta bırakan modelleri de kullanabilirsiniz. Sivri burunlu topuklu ayakkabılar ise ilüzyon yaratarak sizi daha uzun boylu gösterir.

Kalın bilek ve baldırlara sahip kadınlar da kısa bacaklılar gibi bilekten bağlı modellerden uzak durmalı. Ayrıca bilekte ya da baldırda biten kısa botlar görünür şekilde giyilmemeli.

Dolgu, wedge topuklu ayakkabılar ‘boot cut’ pantolonlarla birleştirilerek kullanıldığında sizin için ideal olacaktır.

Parmakları açıkta bırakan topuklu ayakkabılar neredeyse tüm vücut tiplerine uygun ve bacak boyunu daha uzun gösterme özelliğine sahip olduğu için tercih edilebilir.

Geniş ve taraklı ayaklara sahipseniz

sivri burunlu ayakkabıları giymek sizin için biraz acı verici olabilir. Ayakkabının incelen ön kısmı parmaklarınızı sıkıştırır ve ayakkabıyı giydiğiniz süre boyunca acı çekersiniz.

Eğer uzun bacaklara ama geniş ayaklara sahipseniz T bağlı modelleri tercih edebilirsiniz. T bağcıklı ayakkabıların ön kısımları diğerlerine göre daha geniş olduğu için rahat hareket edebilirsiniz.

Bunun dışında yuvarlak burunlu ayakkabılar kesinlikle sizin için en rahat seçenek.

Minyon tipliyseniz

platform topuklu ve kocaman ayakkabılar zarif vücudunuzla pek bağdaşmaz.

Sizin için doğru seçim seksi stilettolar! Wedge topuklu ayakkabılar da minyon bir vücuda sahip kadınlar için hoş olabilir. Ayak parmağını açıkta bırakan ayakkabılar daha uzun boylu görünmenizi sağladığı için tercihin edilebilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık