Wi-fi Dönemi Sona eriyor Hosgeldin Li-fi

Wi-fi Dönemi Sona eriyor Hosgeldin Li-fi

lifi

Wi-fi Dönemi Sona eriyor Hosgeldin Li-fi

Teknoloji Durmaksızın hızla kendini yenilemeye devam ediyor:kablolarla Bağlı Wi-bizlere teknolijide özgürlüğümü kazandırdı.Fakat zamanımıza göre artık bunlarında yavaş ve isteklere yeterli cevap vermediğinden ar-ge çalışmaları sonucunda yepyeni bir internet erişim Lİ-fi yarattılar

Şangay Fudan Üniversitesi’nde yapılan çalışmalarda radyo dalgaları ile veri taşıyan Wi-fi’ye rakip olarak bildiğimiz ampuller ile dataların şuankinden 10 kat daha hızlı taşındığını kanıtlamış durumda.

Wi-fi’ye elveda dedirtecek Li-fi teknolojisi büyük oranda şuan kullanılan sistemden çok daha iyi sonuç verirken, şimdilik tek bir dezavantajı bulunuyor o da; internetin sadece ampulün bulunduğu odada kullanılabilmesi.

Başka bir deyişle şuan kullanıdğımız Wi-fi teknolojisinde birkaç oda uzakta da olsanız internete erişebilirken, Li-fi ile sadece ampul altında internet erişimi sağlanabiliyor.

Konu ile ilgili çalışmalar sürerken yukarıda bahsettiğim problemin de en kısa sürede çözülüp sistemin 2015 gibi kullanılabilir olacağı tahmin ediliyor.

Wi-fi Dönemi Sona eriyor Hosgeldin Li-fi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ULU diyor ki:

    Bune şimdi

  2. Lütfen ama diyor ki:

    Ne çıkartıcaklarını bilemiyorlar teknolojiyi yakalamak zorrr

Yorum Yaz


Yukarı Çık