Yanlış diş fırçalama diş eti çekilmesine sebep olmakta

Yanlış diş fırçalama diş eti çekilmesine sebep olmakta

Dişlerinizi sert fırçalıyorsanız yada günde 3’ten fazla olmak üzere çok sık diş fırçalıyorsanız, diş eti hastalıklarına hatta hatalı bir dolgu yada kaplama yapıldıysa diş eti çekilmelerine sebep olabilmektedir. Hatta ileride diş kayıplarına kadar gitmekte.

Diş eti çekilmesi sonucu ağız ve diş sağlığı açısından ummadık sorunlara yol açmakta. Genç olsun yaşlı olsun diş eti çekilmesi her yaşta görülebilmekte. Yanlış diş fırçalama ve diş fırçala sonucu 3 ten fazla ise, sert ir şekilde diş fırçalama diş eti hastalığı, çene kemiği ve diş eti dokusu ile dil, yanak ve dudak arasında bulunan dokular ve bunları birbirine bağlayan kasların yüksek olmasından dolayı diş eti hastalıklarına yol açmaktadır.

Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız?

Dişlerimizi fırçalarken yumuşak fırça seçmeliyiz, ve dairesel hareketlerle sert olmadan fırçalamak en doğru harekettir. Bu şekilde fırçalanmayan dişler zamanla dişleri çevreleyen sert dokular yok olmakta ve diş kayıpları yaşanmaktadır

Diş eti çekilmesinden dolayı farklı tedai şekilleri vardır. Bunlar Diş dokusu üzerinde meydana gelen hasarın tedavi edilmesi, diş duyarlılığının tedavi edilmesi ve çekilen diş eti dokusunun cerrahi olarak yerine getirilmesi olmak üzere 3 tedavi yöntemi uygulanır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Film izle diyor ki:

    Ya bazıları dişlerini karbonat ie fırçalıyor bu nekadar doğru ?

Yorum Yaz


Yukarı Çık