Yeni Peugeot 408 Özellikleri

Resim bulunamadı

peugeot-408Peugeot’un uzun zamandır beklenen premium kompakt sedan modeli Pekin Otomobil Fuarı’ndan önce ortaya çıktı. Fransız otomobil üreticisinin 408 adını verdiği yeni modeli, marlanın 406 ve 407 modellerini anımsattı.

Marka şimdilik bu modeli yalnızca Çin’de satışa sunacak. Ancak Peugeot’un bir sürpriz yapıp yeni 408 modelinin Avrupa lansmanını, Paris Otomobil Fuarı’nda da yapabileceği konuşuluyor. Peugeot’un satışa sunmaya hazırlandığı 408 modeli, bu yıl ve geçtiğimiz yıl İspanya’da test sürüşü sırasında görüntülenmişti.

408 modeli 308 modelinden daha uzun bir dingil mesafesine sahip olacağı açıklandı. Bu yüzden bu yeni model 301 modelinin premium versiyonu olarak değerlendiriliyor.

EMP2 platformu ile birlikte bir hayli hafif olacak yeni Peugeot 408, bu sayede yakıt ekonomisini de arttıracak. PSA Peugeot Citroen’in Çin’deki ortağı Dongfeng Auto şirketi, Çinli müşteriler için yerel montajı gerçekleştirecek.

Yeni 408’in motor seçenekleri ise 167 beygir güç üretecek 1.6 litrelik turbo motor ve 4 silindirli 1.8 litrelik motor ile kısıtlı olacak.

408 modelinin satışa sunulmasının ardından 308’de yer alan yeni 1.2 litrelik THP, 1.6 litrelik e-HDI dizel ve 1.6 litrelik THP turbo motor seçenekleri de eklenecek.

308 modelinde kullanılan LED teknolojisine sahip ön farlara sahip olacak yeni 408 modelinin ön ızgarasında ise aydınlatma özelliği olan ‘Peugeot’ logosu yer alacak. Arka farlarda ise aslan pençesi deseni bulunacak. Çift çıkışlı egzoza sahip olacak yeni 408, bu sayede daha premium bir görüntüye kavuşacak.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık