Yeni V60 Cross görücüye çıkıyor

Yeni V60 Cross görücüye çıkıyor

Volvo herkes tarafından sevilen bir markadır.her haberi okunur yorumlar yapılır sağlam arabadır derler.Ancak satın almaya gelindiğinde diğer markalara yönelinir .Volvo bunu görerek  Cross Country yelpazesini genişletiyor. V40 Cross Country modelinin izinden gidecek V60 Cross Country Los Angeles Auto Show’da görücüye çıkacak.

Volvo, Yeni V60 Cross Country’nin lansmanında “yeni ufukları keşfedecek bir özgürlük” vaat ediyor. Standart V60 ile karşılaştırıldığı zaman 65 mm daha yüksek olacak yeni araba her yola uyacak spor ve off-road modlarına sahip olacak.

Tork vektör teknolojisi ve kayma kontrolü ile standart V60 lardan daha iyi bir sürüş deneyimi sunacak olan araba 18 ve19 inçlik jantlarla gelecek.

Daha büyük lastikleri ve daha yüksek yapısı ile arazi koşullarına uyumlu hale getirilen yeni model 250 hp lik gücüne ve 2.0 litrelik 5 silindirli motoruna rağmen yakıt tüketimi konusunda da oldukça tutumlu olacak.

AWD(All Wheel Drive) özelliği ile dört çeker olmasına ve otomatik vitesine rağmen ortalama benzin tüketimi 10.2 lt/100 km gibi bir değerde kalsa da son zamanlarda dizel motorları çok kullanan Volvo bu modelle dizel motor seçeneğini de sunacak. Ancak dizel versiyonların teknik verileri henüz bilinmiyor.

Drive-e ailesine D4 motoru ile katılacak araba 4 çeker ve önden çekişli versiyonları ile 2015 yılında tüm dünyada yollarda olacak.

Yeni V60 Cross görücüye çıkıyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık