Yılbaşı gecesi hazırlıkları

Yılbaşı gecesi hazırlıkları

Yeni yıla sayılı günler kaldı. Yılbaşı gecesi dışarı çıkmak yerine sevdiklerinizle beraber bu geceyi evinizde geçirmek istiyorsanız yılbaşı gecesi hazırlıkları başlama zamanı gelmiş demektir.

Yılbaşı gecesi süsleme nasıl yapılmalı ?

Küçük boy dekoratif deseni olan  cam kase alınız. içine çam kozalaklarından yerleştirin ve odanızın orta sehpasının üstüne koyun.

İster büyük ister küçük yapay olanlardan bir çam ağacı alın, ve güzelce süsleyin. Salonun en güzel yerine yerleştirin. Dip kısımlarına ve çevresine pamuk ile kara benzer süslemeler yapın.

Yılbaşı bitkisi olarak bilinen kokina çiçeği uzun bir vazo içine koyun. Dikkat edin dikenlidir diken acısı ile yılbaşı gecesi geçirmeyin.

Taze bulabilirseniz iyi olur veya yapma ökse otlarını istediğiniz yerlere asarak dekorasyonu tamamlayın

 

Şömine süslemek isteyenler sizleri unutmadık

Şöminenin ateş ekipmanlarını şömine etrafından uzaklaştırın.  Mümkün olduğunca etrafı temiz olmalıdır. Eğer geniş bir şömineye sahip iseniz çam ağacını şöminenin yanına koyabilirsiniz. Eğer  şömineyi kullanıyorsanız biraz mesafe bırakın.

Odunları kırmızı bir kovaya yerleştirip şöminenin yanına yerleştirin. İster pastel ister renkli duvar kağıtları ve yün tarzı halılar şömine etrafında yapacağınız temayı tamamlamaktadır. Hatta şömine etrafına kırmızı renkte yılbaşı çoraplarından asın.

Yılbaşı ağacı nasıl süslenir

Büyük boy gümüş topları ve yıldızlar kullanarak yılbaşı ağacımızı tasarlayacağız. Seçeceğiniz malzemelerin boyları yılbaşı ağacınızla orantılı olmalı

Yapay kelebekler, yeşil renkte yusufçuklar ve yine yapay yaprak süsleri isteyen kurumuş yaprak kullanabilir. Bu şekilde ağacınıza masalsı bir hava katacaktır.

Kristaller kullanarak parlaklık ve ışıltı yaratabilirsiniz.

Doğal kozalaklar, kurutulmuş çiçekler veya yapraklar ağacınıza doğallık katacaktır.

odanızın rengine göre kurdeleler, küçük çanlar, süsler, noel baba bibloları kullanabilirsiniz.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık