Yünlü giysilerin Bakımı Nasıl olmalıdır

3 yıl önce
Yünlü giysilerin Bakımı Nasıl olmalıdır

Soğuk günlerde yünlü elbiseler bizlerin kurtarıcısıdır. Hem sıcak tutarlar hem şık görüntü verdikleri için moda dünyasının vazgeçilmezleri arasındadır
Bu kadar tercih edilen yünlü elbiselerin bakımı oldukça hassastır. Doğru yıkama ve bakım yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanabilirsiniz. Unutmayın yünlü elbiselerinizi sık sık yıkamanız gerekmiyor. Örneğin yünlü bir elbisenizde lekeli bir yer var ise sadece o noktayı temizlemeniz yeterli olacaktır. Sık yıkamaktansa havalandırmak daha doğru bir karar olabilir.

Eğer Yıkama yapacaksanız Suyunuzun kireçsiz olmasına dikkat ediniz. Makinada yıkayacaksanız kullandığınız tabletler muhakkak kireç önleyici özelliği olması gerekmektedir.
İpek ve yünlü elbiselerde bu tip giysiler için üretilmiş deterjanlar tercih etmelisiniz. normal deterjanlarda çamaşır suyu katkısı olabileceğinden yünlü giysilerinize zarar verebilir. Ayrıca yumuşatıcı kullanırken bu tip giysilere uygun yumuşatıcılar kullanmalısınız.

Makinada yıkamadan önce soğuk suda 1 saat bekletmenizde fayda var daha sonra 30 derecelik bir programla yıkamaya devam edebilirsiniz. Kurutma işlemini sakın kurutma makinasında yapmayın Güneş gören bir odada kurutmalısınız ayrıca bahar mevsiminde haşerelerden korumanız gerekir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık