Yüzü ince gösteren Makyaj Teknikleri

3 yıl önce
Resim bulunamadı

makyaj puf noktalarıMakyaj denince akla güzellik gelir ,Makyaj sadece güzellik için değil yüz hattınızın daha ince görünmesini istiyorsanız makyajdan faydalanabilirsiniz

Sizlere yüzünüzü daha ince göstermeye yarayacak makyaj tekniklerinden bahsetmek istiyoruz

Yüzü Daha İnce Gösteren Makyaj Teknikleri

Koyu renk, kavisli kaşlar Kavisli ve koyu renkli kaşlar yüzü olduğundan daha ince gösteriyor. Eğer kaşlarınızda kavis yoksa en azından rengini koyultarak yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz. Bunun için kaş boyalarından yararlanabilir ya da kaş farlarıyla kaşlarınızı bir kaç ton daha koyu renge boyayıp kaşlarınızı daha belirgin bir hale getirebilirsiniz.

Göz altlarını aydınlatın Göz altınızda oluşan mor bölgeleri aydınlatmak da yüz hatlarının daha ince görünmesini sağlar. Çünkü yorgun gözler, yüzünüzde daha şiş ve dolgun bir görünüme sebebiyet verebilir. Makyaj yapmasanız da cilt tipinize uyan bir göz altı kapatıcısını kesin olarak uygulayın. Göz kapaklarında ve burun kısımlarında karanlık bölgeler varsa bu bölgeleride aydınlatın.

Gözlerinizi daha büyük gösterin Büyük gözler de yüzü daha ince gösteren ayrıntılardandır. Gözlerinizi biraz daha büyük göstermek amacı ile; takma kirpik kullanabilir, hem alt hem üst kirpiklerinize maskara uygulayabilir ve göz kalemi, eyeliner gibi makyaj malzemelerini kullanabilirsiniz.

Açık pembe ruj kullanın Koyu renkli rujlar sanılanın aksine yüz hatlarını daha dolgun gösteren renklerdendir. Yüzünüzü daha ince göstermek için pastel tonlarda rujları kullanabilirsiniz. Bilhassa açık pembe ruj yüz hatlarınızı daha zarif gösterecektir

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık