Zayıflamak için neler yapmak gerekir?

Zayıflamak için neler yapmak gerekir?

Bazen aynanın karşısına geçtiğinizde kendinizi eskisi kadar çekici ve güzel bulmadığınız zamanlar olmuştur. üstünüze tam gelen elbiseler kilo sebebi ile size uymadığını fark ettiğinizde kabus gibi üstünüze bir bitkinlik yaşamdan soğuma isteği çıkar. Ve acilen zayıflamak için hemen diyet listelerine yada spor salonların yolunu tutmak istersiniz.

Zayıflamak için ne yapmalıyız?

Zayıflamaya başlamadan önce kendinize hemen söz verirsiniz. Bu sefer hiç bir şey yemeyeceğim, spor yapacağım ve ardından bir kaç gün süren şok diyetler ve bu diyetlerin ardından tatlı krizleri ve dayanamayıp tatlıya saldırma ve ardından ağlama krizi tutar. Şok diyet yaparak zayıflayacağım diyen kişiler. Bu diyetleri 1-2 gün uygulayıp bıraktıklarında eskisinden daha şişman oldukları aşikar. İlk olarak her zaman doğru diyet yaparak başlamak gerekmektedir

Öncelikle zayıflamak isteyip istemediğinizi kendinize sorup karar vermelisiniz. Bu karar anlık değil uzun bir zaman düşünüp kendinizi hazır hissettiğinizde diyet listelerine başlamalısınız. Kendinize oturup bir liste hazırlayın. Ne zamanları yemek yediğinizi , en çok neyi tükettiğinizi, bu yemekler olmazsa olmazlarını, Kilo değeriniz nedir? burası önemli 34numara okuyucuları. Kilolu olabilirsiniz ancak diyet programı uygularken kulaktan duyma değil uzman kişiler tarafından hazırlanan diyet önerilerini yapmalısınız.

Zayıflamada hedef önemlidir.

Her kişide kendine has kas ve iskelet yapısı bulunmaktadır. Standart halde gelmiş vücut tipleri herkes içim uygun olmayabilir. Vücudunuzun alışkan olduğu bir kilodan daha aşağı düşmek bağışıklık sistemini olumsuz etkiler ve hastalıklara karşı dirençsiz duruma düşebilirsiniz. Ayda 10 kiloda verebilirsiniz 4 kiloda önemli olan sizin belirdiğiniz kiloyu düzenli bir şekilde yeterli zamanda verebilmektir.

Fiziksel aktivitelerden uzak kalmayın

Normalinde bir sağlık sorununuz yok ise kilo almanın kısaca açıklaması alınan kalori harcanan kaloriden daha fazla olduğundandır. Kilo vermek istiyorsanız bunu tersine çevirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden yapmış olduğunuz diyetin yanında fiziksel aktivelerde yapmanız gerekir. Bu bir yürüyüş olabilir kimi zaman hafif tempolu koşu veya aerobik hareketleri yaparak yakmanız gerekn kaloriyi arttırabilirsiniz.

Zayıflamak için neler yapmak gerekir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. meltem diyor ki:

  zayıflamak için çeşitli ilaçlar kullanılmasın. yemek düzeni ve spor yaparak fazla kilolardan kurtulunabilir

 2. Eren diyor ki:

  Bende aşırı kilo verdim kilo almam gerekiyor :)

 3. meltem diyor ki:

  biz bayanlar için çok iyi bir blogsunuz. yöntemler için çok ama çok teşekkür ederim.

  1. Abone diyor ki:

   Biz teşekkür ederiz. Amacımız Bayanların tüm kafasında kalan sorulara cevap verebilmek

 4. İRem diyor ki:

  En önemlisi hareket. Vakit nakittir hesabı harekette candır. Spor veya diyet tek başına yetersizdir. Mesela yürümek te çok önemli.

 5. Meltem diyor ki:

  bitkisel ürün kullanımı gerekli oluyor mu acaba?

Yorum Yaz


Yukarı Çık